شرایط و ضوابط استفاده از محصول زوم ایرانسل توسط مشترکان

زوم

مشترک جهت استفاده از محصول زوم ایرانسل موظف به پذیرش و متعهد به رعایت ضوابط و شرایط ذیل است:

1. تعاریف

1-1- زوم ایرانسل: عبارت است از بستر نرم‌افزاری برای ارائۀ محصولات الکترونیکی به مشترکان ایرانسل، اعم از محتوای صوتی- تصویری با پخش زنده، آرشیوی یا هرگونه محتوای تصویری دیگر از قبیل فیلم سینمایی، سریال، کلیپ، نماهنگ و غیره.

1-2- محصولات الکترنیکی: عبارت است از کلیپ­ها و فیلم‌های الکترونیک، محتوای متنی و صوتی- تصویری قابل ارائه بر بستر نرم‌افزاری زوم ایرانسل.

1-3- مشترک: عبارت است از هر شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی که با ثبت­نام جهت دریافت سیم‌کارت ایرانسل، امضاء قرارداد مشترکان و با پذیرش قیود و مندرجات سند حاضر، نهایتاً حق استفاده قانونی از محصولات الکترونیکی ارائه شده بر بستر زوم ایرانسل را دریافت می‌نماید.

1-4- عرضه‌ کننده محتوا: عبارت است از هر شرکت/موسسه یا نهادی که محصولات الکترونیکی را با اخذ مجوزهای لازم از صاحبان اثر و کلیه مراجع ذیصلاح قانونی بر بستر نرم‌افزاری زوم ایرانسل عرضه می‌نماید.

1-5- صاحب اثر: اعم از سازنده، تولید کننده، تهیه کننده و غیره که امتیاز نشر اثر و بهره مندی از حقوق قانونی آن را داشته و حسب مورد جهت تأمین محصولات الکترونیکی قابل ارائه بر بستر زوم ایرانسل با «عرضه کننده» جهت انتشار الکترونیکی اثر خود قرارداد منعقد می نماید.

2. نحوه استفاده از محصول زوم ایرانسل:

2-1- مشترکان می‌توانند پس از ذخیره سازی (دانلود) بستر نرم­افزاری زوم ایرانسل، اقدام به نصب آن بر روی سیستم‌عامل خود نموده و سپس از طریق شماره ایرانسل و رمز عبور خود وارد نرم افزار شوند. مشترکان پس از ثبت اطلاعات می‌توانند از محتواهای بدون هزینه استفاده نموده و یا با پرداخت مبلغ از طریق کسر از اعتبار سیم‌کارت، محتوای مورد نظر غیر رایگان را دریافت نمایند.

2-2- محتواهای ارائه شده بر بستر نرم افزار زوم ایرانسل از لحاظ مبلغ و نحوۀ پرداخت در سه نوع قابل عرضه به مشترک می‌باشد:

الف) محتوای عرضه شده به صورت رایگان، ب) محتوای عرضه شده از طریق ایجاد اشترک روزانه و یا ماهانه ج) محتوای عرضه شده در قبال پرداخت وجه از طریق کسر از شارژ سیم‌کارت.

2-3- کلیۀ محتواهای عرضه شده بر بستر زوم ایرانسل تنها قابل عرضه بر بستر مذکور بوده و هیچ‌گونه امکان استفادۀ دیگری اعم از ذخیره‌سازی و یا ایجاد نسخۀ کپی شده در هر نوع توسط مشترک وجود ندارد.

2-4 از آنجا که محصول موضوع سند حاضر صرفاً بر بستر GSM ارائه می گردد ، لذا پس از مسدود شدن دائمی و یا سلب امتیاز سیم­کارت به هر علت، کلیه محتوای­های ذخیره شده در بستر نرم‌ افزاری نصب شدۀ زوم ایرانسل غیرقابل استفاده می شوند. همچنین پس از تغییرمالکیت، مشترک سابق امکان وارد شدن به بستر نرم‌افزرای زوم ایرانسل را نخواهد داشت.

3. هزینه

ذخیره سازی (دانلود) و نصب بستر نرم افزاری زوم ایرانسل رایگان می باشد، مع الوصف مشترکان برای دریافت، فعالسازی محتواهای دارای قیمت باید مبلغ آن را از طریق اعتبار سیم­کارت خود پرداخت نمایند.

توجه1 : مشترکان سیم­کارتهای دائمی امکان خرید محتواهای محصول سند حاضر را نداشته و صرفاً می توانند محصولات رایگان را دانلود نمایند.

4. ضوابط استفاده

4-1- بستر نرم­افزاری زوم ایرانسل قابل استفاده بر روی گوشی های تلفن همراه و دستگاههای الکترونیکی با سیستم عامل اندروید برای مشترکان ایرانسل می باشد.

4-2- مشترکان می توانند نرم­افزار را از وب سایت ایرانسل دانلود نموده و پس از اطمینان از خالی بودن فضای حافظه تلفن همراه و یا دستگاه الکترونیکی خود آن را مطابق با دفترچه راهنما نصب نمایند.

4-3- از آنجا که عرضه کننده محصولات الکترونیکی مکلف به اخذ مجوز های لازم برای انتشار محصولات مذکور بر بستر زوم ایرانسل می­باشد، لذا ایرانسل در قبال محصولات الکترونیکی منتشر شده هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نداشته و پاسخگویی به کلیه ادعاهای مطرح شده اعم از حقوقی و کیفری بر عهده عرضه کننده می­باشد.

4-4- هر گونه استفاده از محصولات مذکور بر بستر زوم ایرانسل به غیر از موضوعات مندرج در سند حاضر بدون کسب مجوز از عرضه کننده و ایرانسل ممنوع می­باشد و مرتکب حسب مورد به مراجع ذیصلاح قانونی معرفی می­گردد.

4-5- نظر به ارائه سرویس بر بستر شبکه ایرانسل، مفاد قرارداد مشترکان بر استفاده از زوم ایرانسل حاکم می‌­باشد.

4-6- کاربران موظف می‌باشند تا در هنگام ذخیره سازی محتوا (دانلود محتوا)، نصب و استفاده بستر زوم ایرانسل، دفترچه راهنمای ارائه شده در این خصوص را مطالعه کرده و از قابلیت و سازگاری تلفن همراه و یا دستگاه الکترونیکی خود با بستر زوم ایرانسل و محصولات الکترونیکی ارائه شده اطمینان حاصل نمایند. ایرانسل مسئولیتی در قبال مشکلات ناشی از ذخیره سازی و نصب نرم افزار به دلیل عدم رعایت مفاد دفترچه راهنما بر عهده ندارد.

4-7-مسئولیت هرگونه سوء استفاده احتمالی از برنامه، ایجاد خسارت، هک کردن اطلاعات، استفاده از محصولات الکترونیکی بدون مجوزهای مربوطه برعهده مشترک می‌باشد. در صورت ارتکاب هریک از موارد فوق توسط مشترک، ایرانسل مجاز به مسدود نمودن دسترسی و عنداللزوم معرفی متخلف به موجب مفاد قانون جرایم رایانه­ای به مراجع ذیصلاح قانونی می‌باشد.

4-8- کلیه حقوق مالکیت فکری ناشی از بستر نرم افزاری زوم ایرانسل و محصولات الکترونیکی منتشر شده حسب مورد متعلق به ایرانسل، عرضه کننده محتوی و اشخاص ثالث صاحب اثر می‌باشد. مشترک مکلف گردید که در اجرای تعهدات خود به موجب این سند، مرتکب تخلف یا نقض یا سوء استفاده از هر یک از حقوق مالکیت فکری متعلق به ایرانسل، عرضه کننده محتوی و اشخاص ثالث نگردد.

4-9- مشترک متعهد به رعایت کلیه مقررات مربوط به استفاده از نرم‌افزار و محصول موضوع سند حاضر شامل قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای، قانون حمایت مولفان، مصنفان و هنرمندان و مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می­باشد.